SIGURNA POBEDA LESKOVČANA: Košarkaši Zdravlja bolji od Tamiša u 6. kolu KLS

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras pred svojim navijačima ekipu Tamiša rezultatom 94:81 (26:26, 17:11, 28:17, 23:27).

Ovo je prva pobeda leskovačkog prvoligaša na domaćem terenu u ovoj sezoni i treća pobeda u novoj sezoni Košarkaške lige Srbije.

Gosti su dobro otvorili meč i posle ravnopravne igre u prvoj četvrtini, u drugom periodu u jednom trenutku imali i 8 poena prednosti (16. minut 29:37). Nošeni podrškom sa tribina domaći su zaigrali mnogo angažovanije u odbrani, brže i konkretnije u napadu i vrlo brzo preokrenuli rezultat i na odmor otišli sa 6 poena prednosti (43:37).

U trećoj četvrtini minuti odluke i sjajne partije domaćih igrača revija trojki domaćina, što je uz čvrstu odbranu donelo najavu konačnog trijumfa (28. minut 63:44).

Do kraja rutinska igra domaćina, a u završnici su priliku da zaigraju u KLS dobili i najmlađi igrači u rosteru leskovačkog prvoligaša.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Cekić, Stojković 6 (4 asistencije, indeks 11), Hudson 25 (3 skoka, šuti iz igre 11/14, indeks 26), Petković 10 (3 asistencije, 2/2 za tri, indeks 12), Đorđević 8 (3 skoka, 3 asistencije, 4/4 za dva, indeks 14), Radivojević 8, Stamenković 8 (7 skokova, indeks 15), Stajić, Jovanović 4 (4 skoka), Vujasinović 5 (8 asistencija, indeks 17), Blackwel 5, Bjelak 14 (3 skoka, 3/4 za dva, indeks 15).

U sledećem, 7. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Zdravlje gostuje u Vršcu gde će odmeriti snage sa istoimenim domaćim timom.