Početna / GRADOVI / Niš / Seniorke osvojile vicešampionsku titulu, brojna odličja za najmlađe tenisere

Seniorke osvojile vicešampionsku titulu, brojna odličja za najmlađe tenisere

Na terenima Teniskog kluba Spartak iz Subotice se tokom vikenda igrala završnica Ekipnog prvenstva Srbije u konkurenciji seniorki. Turnir je održan u organizaciji Teniskog saveza Srbije (TSS). Titulu šampiona Srbije u tenisu osvojila je ekipa Spartaka, a vicešampion Srbije je Teniska akademija Živković (TAŽ).

Teniserke Teniske akademije Živković su u četvrtfinalu bile bolje od teniserki Dinama iz Pančeva, a u polufinalu od teniserki beogradskog FAIR PLAY-a. U finalu je Spartak bio bolji od niške akademije u ukupnom skoru sa 3:1.

Zapažene rezultate su postigli i teniseri i teniserke Teniske akademije Živković iz mlađih kategorija. Jevrosima Mitić je šampionka Otvorenog prvenstva Niša do 12 godina, a na istom turniru druga je bila Nina Krstić, treća Eva Boguž, dok je u konkurenciji dečaka Petar Cvetanović zauzeo treće mesto.

I Otvoreno prvenstvo Dimitrovgrada do 10 godina je proteklo u znaku niške akademije: Hana Ilić (prvo mesto), Jovana Bojović (drugo mesto), Iva Stojančić (treće mesto), Aleksandra Stojanović (treće mesto), Matija Stojanović (drugo mesto) i Radovan Petrović (treće mesto). Na Otvorenom prvenstvu Niša do 14 godina treće mesto su podelili Jevrosima Mitić i Erika Manevska, odnosno Aleksandar Žikić i Nikola Jović. Nikola Jović je bio i vicešampion u konkurenciji do 16 godina, a u istoj konkurenciji je Aleksa Vučković stigao do bronzane medalje. Aleksandar Žikić je ostvario sjajan rezultat na Mastersu Teniskog saveza Srbije u Novom Sadu za tenisere do 12 godina, on je osvojio vicešampionsku titulu.

Pogledaj takodje

U Leskovcu održano prvenstvo Specijalne olimpijade

U fiskulturnoj sali OŠ „Vožd Karađorđe“ održano je državno prvenstvo Specijalne olimpijade koje je organizovalo …