Šahisti iz Vlasotinca uspešni na takmičenju u Zaječaru

U Zaječaru je od 14. do 17. februara održan 22. Kadetski festival Šahovskog saveza Srbije na kome je učestvovalo 156 takmičara, među kojima je bilo i 57 kadetkinja.

Vlasotince su ovog puta veoma uspešno predstavljali članovi ŠK „Vlasotince“: Anđela Dinić, Mihailo Momčilović, Marko Stanković, Dušan Dimitrijević i Aleksandar Aleksić. Oni su se za ovo tamičenje kvalifikovali tako što su bili najbolji u svojim kategorijama na nivou Jablaničkog okruga.

Anđela Dinić, učenica OŠ „Siniša Janić“ učestvovala je u kategoriji devojčica do 14 godina i nadmoćno osvojila prvo mesto i zlatnu medalju sa svih devet pobeda na turniru. Mihailo Momčilović, učenik OŠ „8. oktobar“ učestvovao je u kategoriji dečaka do 12 godina i u veoma jakoj konkurenciji osvojio treće mesto i bronzanu medalju sa samo jednim porazom na takmičenju.

Pored Anđele i Mihaila, koji su nas već navikli na uspeh i medalje, i ostali vlasotinački šahisti postigli su zapažene rezultate. Marko Stanković je osvojio osmo mesto u grupi takmičara do deset godina, Aleksandar Aleksić, debitant na ovako velikom takmičenju je u grupi dečaka do 14 godina osvojio petnaesto mesto.

Dušan Dimitrijević, najstariji od svih naših takmičara je u kategoriji omladinaca osvojio četrnaesto mesto.

Postignutim rezultatima naši kadeti Anđela Dinić, Mihailo Momčilović i Marko Stanković su se kvalifikovali za Prvenstvo Srbije koje će se održati u narednom periodu. Velike zasluge za uspeh naših kadeta ima predsednik ŠK „Vlasotince“ Slobodan Rakić, koji je i ovoga puta podržao njihovo učešće na takmičenju.