Rukometaši Dubočice preokretom do bodova u Beogradu

Rukometaši Dubočice 54 ostvarili su veoma važnu pobedu na otvaranju drugog dela sezone u Arkus ligi.

Leskovčani su na gostovanju u Beogradu pobedili domaći Obilić rezultatom 24:25 (14:12).

Gosti su do pobede stigli sjajnom igrom u završnici meča i velikim preokretom u poslednjih 15 minuta.

Beograđani su od početka bili u vođstvu sa 2 do 3 gola razlike.

Početkom drugog poluvremena Obilić od 32. minuta (15:13) preuzima kontrolu nad igrom i serijom 7:3 stiže i do najveće prednosti večeras (43. minut 22:16).

Leskovčani uzvraćaju serijom 0:4 (53. minut 22:20). Beograđani tada prekidaju seriju gostiju i u poslednjih 7 minuta ulaz esa 3 gola “viška” (23:20).

Kapiten “vukova” Andrija Atanasković sa dva gola uvodi meč u neizvesnu završnicu (55. minut 23:22), a zatim asistira Radulovića sa pogodak za izjednačenje (57. minut 23:23).

Sledi po jedan gol iz sedmerca na obe strane (24:24). U dramatičnoj završnici domaći rukometaši su dva puta pogodili stativu (drugi put iz sedmerca). Na drugoj strani Danijel Radisavljević je minut i 25 sekundi pre kraja na asostenciju Stolića postigao gol vredan dva boda.

Za ekipu Dubočice 54 su igrali: Cvetković 5, Stefanović, Milićević, Radulović 4, Mađar, Mitrović, Spasić 3, Atanasković 3, Ristović 2, Stolić 2, Radisavljević 2, Pavlović, Anđelković 4, Ković, Arđelan.

Leskovčani već u sredu na svom parketu dočekuju Dinamo iz Pančeva u utakmici 15. Arkus lige. Meč se igra ranije zbog obaveza Pančevac u evropskim takmičenjima.