REVANŠ SA KAMATOM: Rukometaši Dubočice 54 pobedili kragujevački Radnički

Rukometaši Dubočice 54 pobedili su večeras u Leskovcu ekipu Radničkog iz Kragujevca u utakmici 9. kola Plej Ofa Arkus lige.

Leskovčani su bili bolji od Kragujevčana i na kraju slavili pobedu rezultatom 32:27 (15:14) i tako se u potpunosti revanširali za poraz u prvom delu sezone, i to “sa kamatom” jer je Radnički u prvom duelu pobedio rezultatom 32:29.

Silno motivisani domaćin je od prvog do poslednjeg minuta velikom borbenošću pokazao da želi pobedu, a iskazana želja za potpunim revanšom govori i da je u Kragujevcu bilo dosta toga i na terenu i oko njega o čemu mediji nisu pisali, niti je iko govorio.

Posle izjednačenog prvog poluvremena, u nastavku se “razbranio” Gašić, odbrana Kragujevčana nije imala rešenja za brze akcije Leskovčana, pa je prednost rasla do 5 golova razlike (51. minut 27:22). I pored bvelikog pritiska Radničkog koji zauzima drugo mesto na tabeli, Dubočica je održala visoku rezultatsku do kraja i tako na terenu pokazala da je ipak bolji tim od sastava koji je ocenjen kao najrpijatnije iznenađenje rukometne sezone.

Za ekipu Dubočice 54 su igrali: Gašić, Cvetković, Stanković, Radulović, Marinković, Grubić 1, Pavlović, Mađar, Mitrović, Spasić 7, Atanasković 8, Adamović 2, Ristović 3, A. D. Pavlović 3, Anđelković 8, Kocić.

U sledećem, 10. kolu Plej ofa Arkus lige Dubočica gostuje u Aranđelovcu gde će odmeriti snage sa ekipom Šamota.