Radnički uprkos bukmejkerima odoleo favorizovanom Partizanu

Fudbaleri Radničkog i Partizana opravdali su epitet derbija 13. kola, koji je po igri bio definitivno najzanimljiviji meč ovog kola.

Radnički je u 31. minutu došao do prednosti golom Pavkova, a konačan rezultat je postavio Đurđević u 48. minutu 1:1.

Pred oko 3000 gledalaca na stadionu Partizana viđena je tvrda fudbalska predstava koja je u potpunosti opravdala epitet derbija. Nišlije su disciplinovanom igrom odbrane zadavali muka Partizanu koji je nakon povrede Evertona u 25. minutu sa dosta muka dolazio do prilike da ugrozi gol Radničkog, dok su Nišlije iz prve izglednije prilike šest minuta kasnije uspele da dođu do važnog vođstva.

Slobodan udarac izveo je Arsić, a nakon loše reakcije Kljajića odbitak je u mrežu smestio Pavkov. Silovit pritisak u drugom poluvremenu doneo je nekoliko šansi Partizanu koji je nakon jedne od njih postavio konačan rezultat. Nakon kornera u 48. minutu Bajić je zakasnio sa reakcijom, a Đurđić je postigao svoj prvenac.

Radnički je uprkos mnogim bukmejkerima uspeo da odoli favorizovanom Partizanu i sačuva čast Čaira pred najvažniju utakmicu sezone u kojoj će Radnički sledeće nedelje od 17 časova dočekati Vojvodinu.

S. Mirković

SPECIJALNA OLIMPIJADA: Državno prvenstvo u stonom tenisu održano u Leskovcu

Danas se u SRC Dubočica u Leskovcu održava Državno prvenstvo Specijalne olimpijade Srbije u stonom …