Radnički porazom otpočeo prvenstvo

Fudbaleri Radničkog porazom su započeli takmičenje u ovoj sezoni Superlige Srbije. Oni su u prvom kolu poraženi na gostovanju Crvenoj zvezdi rezultatom 3:0.

Gosti su u prvom poluvremenu večerašnjeg meča bili skoncentrisani na odbranu, dok su domaći bili konkretniji u napadu.

Domaći fudbaleri imali su šansu da u 39.minutu dođu do vođstva, muđutim šut Kange samo je uzdrmao stativu Nišlija. Ova šansa je najavila ono što se dogodilo samo minut kasnije, a to je gol za Crvenu zvezdu koja preko Pešića dolazi do 1:0 u finišu prvog dela igre. Pešić je nakon par neiskorišćenih šansi uspeo da zatrese mrežu Braća a velike zasluge idu na račun Adžića koji je odličnom asistencijom odradio “pola posla”.

Sa druge strane Radnički osim dve šanse, kada je prekide izveo Arsić, nije ozbiljnije zapretio. U jednoj situaciji je Stojanović loše zahvatio centaršut pa su Nišlije otišle u svlačionicu sa nulom na svom kontu.

Prva ozbiljnija šansa u drugom poluvremenu delo je Kange koji još jednom pogađa okvir gola, ovoga puta je to bila prečka.

Crveno-beli su na startu drugog dela igre malo usporili tempo, a Nišlije su se otvorile i zaigrale agresivnije. Međutim u 57.minutu Tomić je vratio loptu do svog golmana Braća, ali u tom trenutku se iza njegovih leđa nalazio Srnić koji je iskoristio ovu situaciju i povisio rezultat na 2:0.

Prvu ozbiljniju šansu za Radnički u 65.minutu nije iskoristio Noma, koji se nakon dobrog prijema lopte ipak predugo nameštao za šut.

Crvena zvezda postigla je još jedan gol u 87.minutu kada je Srnić šutirao u malu mrežu gostiju, a teško je reći da li je Boaći tom prilikom dotakao loptu i usmerio je u drugom pravcu. U tom slučaju bio bi ovo neregularan gol s obzirom na to da je tamnoputi fudbaler bio u nedozvoljenoj poziciji. Gol je ipak priznat i na semaforu je stajalo 3:0 a gol je pripisan Slavoljubu Srniću.

Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih pretnji na obe strane.

Radnički će u narednom kolu dočekati Mladost iz Lučana, ta utakmica je na programu u petak.

Superliga Srbije, 1.kolo:

FK Crvena zvezda – FK Radnički 3:0 (1:0)

Stadion: “Rajko Mitić”, Beograd, Sudija: Aleksandar Vasić (Dejan Petrović, Milovan Ristić, Petar Piper) Žuti kartoni: Frimpong (Crvena Zvezda), Simunović, Aksentijević (Radnički). Strelci: 1:0 – Pešić (40.minut), 2:0 – Srnić (57.minut), 3:0 – Srnić (87.minut).

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Jovičić, Frimpong, Kanga, Adžić (od 58.minuta Milijaš), Donald (od 82.minuta Gobeljić), Stojković, Anđelković, Pešić (od 58.minuta Boaći), Srnić, Savić.

RADNIČKI: Brać, Tomić (od 59.minuta Jovanović), Stojanović, Mrkić (od 73.minuta Ranđelović), Arsić, Aksentijević, Petrović, Simunović, Noma (od 81.minuta Stevanović), Stanković, Golubović.