Radnički poražen u prvoj proveri u Antaliji

Fudbaleri Radničkog okončali su prvu kontrolnu utakmicu u okviru zimskih priprema u Antaliji rezultatom 3:2, bolji protivnik bila je ekipa Slavije iz Sofije.

U taboru Nišlija zadovoljni su prikazanim na utakmici i pored nepovoljnog rezultata.

– Pokazali su volju i želju za pobedom iako se radi o prijateljskom meču. Imajući u vidu da je ovo prva utakmica tokom priprema zadovoljan sam što su igrači pokazali volju da do poslednje kapi znoja izginu za dres kluba. Upravo to nam je potrebno na putu ka vrhu tabele u nastavku prvenstva -istakao je direktor Basta.

Radnički je utakmicu započeo u sledećem sastavu: Bajić, Aleksandar Jovanović, Stanković, Ljubisavljević, Volkov, Popara, Arsić, Stojanović, Apostolović, Noma i Travančić. Zbog lakše povrede članka Radoš Bulatović danas nije bio u konkurenciji za sastav.

Slavija je došla do ranog vođstva već u 3.minutu kada je Krastev savladao Bajića na golu Radničkog. Petnaestak minuta kasnije Aboud je povisio prednost na 2:0, a Hristov se pobrinuo da na odmor odu sa tri gola prednosti.

U drugom poluvremenu šef stručnog štaba izveo je sledeći tim: Kojić, Petrović, Stevanović, Perendija, Stanković, Stanojević, Aleksa Jovanović, Mitrović, D.Živković, Ranđelović i Arsić.

Igrao se 56. minut meča kada je Arsić sigurnim udarcem sa bele tačke umanjio prednost Bugara na 3:1, a tačku na današnju kontrolnu utakmicu stavio je Mitrović golom u 83. minutu.

Šef stručnog štaba Milan Rastavac izjavio je nakon utakmice:

–         Dobra provera, igrali smo sa dve ekipe u dva poluvremena. Prvo poluvreme nam je falila objektivno ozbiljnija količina trčanja za protivnika koji je tu već dve nedelje. S obzirom da smo stvorili 4-5 prilika za gol i promašili penal, mogu da kažem da smo sa tog ofanzivnog aspekta dosta toga uradili i pripremili, ali nismo došli do realizaciije, što naravno predstavlja problem. Sa defanzivnog aspekta imali smo dosta problema po desnom boku gde je bio Aca Jovanović i iz dve greške po toj strani i iz greške po centralnom delu terena, primili smo i golove.- kaže Rastavac.

Podsećamo da nišku ekipu u Turskoj očekuju još četiri kontrolne utakmice, najpre sa Saburtalom iz Tbilisija (1. februar), potom i sa Pirinom iz Blagoevgrada (5. februara), lokalnim Antalijasporom (5. februara) i Pahtakorom iz Taškenta (9. februara).

S. Mirković

Zmija prekinula fudbalsku utakmicu, sudija spasio stvar (foto/video)

Jučerašnja utakmica 12. kola Gradske fudbalske lige GFS Leskovac Gornje Sinkovce – Radnik 2013 (Šišince) …