PRIPREME: Košarkaši Zdravlja pružili snažan otpor ABA ligašu MZT-u u Skoplju

Košarkaši Zdravlja gostovali su danas u Skoplju gde su u nastavku serije kontrolnih utakmica odigrali prijateljski meč sa članom ABA lige, ekipom MZT Skopje Aerodrom.

Leskovčani su pružili snažan otpor Skopljancima koji su se ove sezone vratili u ABA ligu. MZT Aerodrom Skopje u 1. kolu gostuje aktuelnom prvaku ABA lige, ekipi Crvene Zvezde. MZT je prethodno u okviru priprema za ABA ligu pobedio Aris u Solunu, a sledećeg vikenda Skopljanci učestvuju na turniru u Beogradu gde će im rivali biti Mladost Zemun, Vršac i Borac iz Banja Luke.

Meč je završen pobedom domaćina rezultatom 81:72 (23:17, 17:21, 21:22, 20:12). Skopljanci su bolje otvorili meč, i prvu četvrtinu završili sa 6 poena prednosti. Slede dva perioda bolje igre Leskovčana, koji dobijaju drugu i treću četvrtinu pa su u poslednjih 10 minuta košarkaši MZT-a ušli sa samo jednim poenom prednosti (61:60).

Leskovčani su se odlično držali do sredine poslednje četvrtine (69:68). U samoj završnici do izražaja dolazi iskustvo Skopljanaca koji su iskoristili pad u igri Leskovčana u poslednja 3 minuta i na samom kraju stigli i do najveće prednosti na ovom meču.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stojković 2, Gavrilović 2 (3 asistencije), Morgan 11 (5 skokova), Petković 1, Gorbachov 2 (8 asistencija, 3 skoka), Radivojević 3, Jovanović 12 (6 skokova), Škundrić 11 (4 skoka), Lampkin 28 (8 skokova). Sa ekipom su putovali ali nisu ulazili su igru: Stojanović, Jović i Stajić.