Porodica Marković iz Donjeg Bunibroda limarski zanat prenosi sa kolena na koleno

Slide Background
Build & Design
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Porodična firma Jovana Markovića iz Donjeg Bunibroda, više od pola veka važi za jednu od najuspešnijih proizvođača livenih proizvoda šporeta, etno šporeta, furuna.

Ova porodica postiže zapažene rezultate, pa godišnje proizvede 200 komada šporeta i 600 furuna, koje plasira na pijacama i vašarima širom Srbije.

Danas je prilikom posete Donjem Bunibrodu gradonačelnik Leskovca obišao i ovu porodicu.

“Osnivač ove zanatske firme je gospodin Novica koji iako ima 80 i kusur godina i dalje pomaže svome sinu u radu. Ovaj posao kao što sami možete da vidite se prenosi sa kolena na koleno, svi članovi su uključeni i konstantno se ulaže u unapređenje i modernizaciju proizvodnje. Stariji naslednik nakon završenih studija elektrotehnike će se vratiti u svoj dom i svoje znanje iskoristiti za razvoj porodičnog posla, što samo znači da će limarski zanat u našem kraju opstati – kazao je gradonačelnik Cvetanović.

Vlasnik zanatske radionice Jovan Marković, svoje nade polaže u sina koji će preuzeti ovaj zanat.

„Ova firma posluje od 1968. godine, i evo već treća generacija stasava za preuzimanje posla. Stariji sin studira na Elektronskom fakultetu, nadamo se da, kada bude završio, da će svoje znanje da prenese kako bismo osavremenili proizvodnju i preneli sa kolena na koleno.

Srđan Stamenković, poznati privrednik iz ovog kraja je odgovarajući na konstataciju novinara da je u ovom i okolnim selima u poslednjih nekoliko godina primetan veliki pomak istakao da ovaj kraj važi za bogat i razvijen jer ga naseljavaju vredni i sposobni ljudi.

„Trideset godina unazad selo je stagniralo, tek u poslednjih nekoliko godina, od 2013. počinje razvoj. Pre četiri godine je izgrađena i mesna zajednica u Gornjem Bunibrodu. Odradili smo i 3 km puta od Badinca i Guberevca, rešićemo problem sa Tulovskom rekom, i nastaviti sa izradom atarskih puteva i sprovođenjem kanalizacione mreže.“

Check Also

Školarci od petka na mini raspustu

Prolećni raspust ove godine doneće učenicima punih deset dana odmora “u komadu”, što će biti …

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *