Poraz rukometaša Dubočice u Zrenjaninu, borba za plej of sve neizvesnija

Rukometaši Dubočice 54 poraženi su na gostovanju u Zrenjaninu u duelu sa ekipom Proletera rezultatom 35:30 (17:13).

Domaćin je od starta krenuo žestoko (5.minut 3:1) a u 13. minutu imao i i 5 golova prednosti (8:3). Leskovčani su za samo 4 minuta vratili meč u rezultatsku neizvesnost (9:7), a zatim i na korak do preokreta (26. minut 13:12). Zrenjaninci serijom 4:1 na odmor ipak odlaze sa velikih 4 gola razlike.

I u nastavku smena perioda bolje igre oba rivala, gosti su jednom uspeli da svedu prednost domaćina na 1 gol (37. minut 21:20), ali su rukometaši Proleteraboljom igrom u završnici stigli do pobede.

Za ekipu Dubočice 54 su igrali: Pešić, Radisavljević, Mitić, Mađar, Đurić, Marinković, V. Nikolić 5, Atanasković 8, Stanković, Radivojević 2, Simić 6, Denić, Cvetković, Džunić.

Posle 20. kola na tabeli ista meta isto odstojanje jer su poraze doživeli i Partizan i Novi Pazar. Dva kola pre kraja iz prikrajka vreba i Rudar iz Kostolca koji ima 20 bodova. Dubočica i Novi Pazar imaju po 22 boda, dok je Partizan na 3. mestu sa 23 osvojena boda. Prvo i drugo mesto davno je rezervisano za Dinamo (34) i Železničar (28 bodova).

U sledećem, 21. kolu Dubočica u meču koji odlučuje o plasmanu u plej-of dočekuje Novi Pazar.