POBEDA ZA BJELAKA: Zdravlje i drugi put ove sezone bolje od kraljevačke Sloge

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras pred svojim navijačima ekipu Sloge iz Kraljeva rezultatom 94:85 (23:17, 16:28, 21:20, 34:20) u utakmici 16 kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Ovo je druga pobeda Leskovčana u duelima sa Kraljevčanima ove sezone: Ovim trijumfom Leskovčani su načinili možda i odlučujući iskorak u borbi za ostvarenje osnovnog cilja, a to je zadržavanje statusa člana Košarkaške lige Srbije u povratničkoj sezoni.

Pobeda Zdravlja ostala je u senci izuzetno tešpke i neugodne pobede Eldana Bjelaka koji je 4 minuta pre kraja nezgodno pao, a bolni jauk i izgled noge prošlogodišnjeg MVP-a Druge lige izazvao je nevericu i šok i za igrače i navijače leskovačkog kluba. Pouzdani košarkaš kolima hitne pomoći je prabačen u Opštu bolnicu Leskovac, a košarkaši Zdravlja su posle meča rekli da su pobedili za Bjelaka.

Leskovčani su dobro otvorili meč i posle prvih 10 minuta igre imali 6 poena prednosti. U drugoj četvrtini odlična igra Kraljevčana koje sa klupe vodi bivši strateg Zdravlja Marko Dimitrijević koji su napravili potpuni rezultatski preokret i na odmor otišli sa 6 poena “viška” (39:45).

Posle odmora ravnopravna igra, pa su u završnih 10 minuta igre gosti ušli sa 5 poena prednosti (60:65). U poslednjoj četvrtini odlična igra Leskovčana koji su serijom 8:0 preuzeli vođstvo posle samo 2 minuta igre (68:65). Posle perioda ravnopravne borbe (34. minut 72:70), domaćin dodaje gas i dolazi do važne pobede.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Jović 2, Hudson 32 (5 skokova, 4 asistencije, index 29), Petković 2 (4 asistencije), Đorđević 20 (5 skokova, 3 asistencije, index 26), Radivojević, Stajić, Vujasinović 13 (5 asistencija, 4 skoka, index 25), Stojanović 12 (6 skokova), Blackwell 8, Bjelak 5 (5 skokova),

Prvenstvo u AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije nastavlja se 8. januara 2022. godine.

Termini promocija javnih poziva i konkursa Nacionalne službe za zapošljavanje u Leskovcu, Vlasotincu, Lebanu, Bojniku i Medveđi

U saradnji sa lokalnim samoupravama i socijalnim partnerima na području Jablaničkog okruga, Filijala Nacionalne službe …