Pobeda ”Leskovca” usred Užica: Presudili veće srce, ”muška”energija i bistrija glava

”Paklenu” utakmicu, kako je susret protiv neugodnog ”Jedinstva” u Užicu, opisao šef stručnog štaba, Vladan Šaraba, ”Leskovac” je završio pobedom od 3:2, što je i revanš za jesenji poraz

Prvi set, Leskovčanke su dobile rutinski sa 25:19, a drugom se, tokom dve trećine, igralo poen za poen, ali se, pri kraju, uz par kontri, domaćin snašao bolje i rešio ga u svoju korist 25:18.

Treći deo igre bolje je otvorio ”Leskovac” i poveo sa 8:5, a par sudijskih odluka je iznerviralo gošće, koje nisu prestale do kraja seta da razmišljaju o njima, propuštajući prilike za poene, što se, pre svega može da pripiše neiskustvu. Skrenuti fokus, koštao ih je gubitka seta sa 21:25.

U četvrtom se igralo egal do 8:8. ”Jedinstvo” u naletu, ”Leskovac” još glavom u trećem setu, vatrena publika. Mirisalo je na trijumf domaćina, ali su se tada Leskovčanke prisetile svih dragocenih saveta, uvežbanih kombinacija i recepata za izdizanje sa dna. Par dobrih napada i sve se okrenulo u njihovu korist. Na semaforu je stajalo 25:12, odnosno 2:2 u setovima.

Peti deo igre je uvek lutrija. Užičanke su na početku imale po par poena prednosti, a onda je proradio blok gošći, pa potom i dobro realizovani napadi i set je bio njihov sa 15:9.

– Ogromna pobeda, uz veliko srce, petlju i sportski bezobrazluk. Ne zaboravimo da nam je protivnik bio klub sa izuzetno uspešnom istorijom, godinama trofejni i šampionski. Način na koji smo pobedili nam podiže samopouzdanje i veru u sopstveni kvalitet i psihičku stabilnost kad je najpotrebnije. Vrlo sam zadovoljan učinkom svih devojaka, koje su se borile protiv igračica na terenu, publike. Nije bilo lako, ali se kroz ovakve utakmice sazreva i grade tim i pobednički duh, istakao je, nakon susreta, trener Šaraba.

Sledeće subote u Leskovac stiže ”Roda”, najveći dužnik iz jesenje polusezone. Iako nezgodan protivnik, beogradski prvoligaš mora ulogu favorita prepustiti domaćinu, koji sigurno neće propustiti šansu za nove bodove.

SSP Leskovac: U gotovo svim grupama u predškolskim ustanova veći broj dece sa specijalnim potrebama u odnosu na broj predviđen Zakonom

Gradski odbor Stranke slobode i pravde Leskovac oglasio se saopštenjem za javnost. “U skladu sa …