Plivači ”Leskovca” su, sa 35 osvojenih medalja vicešampioni ”Šarengradskog kupa”

Nastup na međunarodnom plivačkom takmičenju ”Šarengradski kup”, održanom danas u Kruševcu, definitivno su obeležili mladi Leskovčani, jer je bolji plasman ostvario samo domaćin, ali sa duplo većim brojem takmičara

Za PK ”Leskovac” nastupilo je 28 plivača, a takmičenje su završili sa 35 medalja. Aleksa Manasić se okitio sa tri odličja, zlatom, srebrom i bronzom, po jedno zlato osvojila su tri prezimenjaka, Petar, Bogdan i Jovan Mitić i Nikola Savić, po srebro i bronza pripali su Pavlu Joiću, Luki Stojanoviću i Eleni Petrović.

Drugo mesto u trkama u kojima su nastupili osvojili su: Jana Petković u tri discipline, Luka Dimitrijević i Andrea Stanković u dve discipline, Vuk Pecarski, Nađa Marković i Iskra Dobrić, a na treći stepenik pobedničkog postolja popeli su se Lazar Cvetanović i Ines Dobrić.

Zanimljivo je da su Pavle Joić, Bogdan i Jovan Mitić, proglašeni za najbolje plivače u svojim kategorijama. Na ”Šarengradskom kupu”, nastupila su 322 takmičara iz 26 plivačkih klubova iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Makedonije i Srbije.

Koncertna dvorana u Domu Vojske uskoro realnost

U Koncertnoj dvorani, koja će se smestiti u renoviranom Domu Vojske u Leskovcu, očekuje se …

One comment

1. Unuku Aleksi Manasićiu i plivačkom klubu Leskovac ,sve čestitke na ostvarenom rezultatu.
    Iza ovih rezultata stoje sati provedeni sa trenerom na bazenu.
    Leskovac treba da bude ponosan na ove plivačke snage.