Piroćancima bod protiv Dubočice, Vranjanci ubedljivi protiv Leskovčana na startu Srpske lige Istok

Utakmicama 1. kola ovog vikenda počinje prvenstvo u Srpskoj ligi Istok.

Najavljena je kao jedna od najjačih u proteklih dvadesetak godina, a već je 1. kolo potvrdilo da navijače očekuje zanimljiva i neizvesna sezona.

Dubočica je u Sportskom centru Orion u Mrštanu ugostila Piroćance, koji su prvi došli u vođstvo, ali je kapiten Dušan Savić pogotkom sprečio poraz svog tima i neprijatno iznenađenje na otvaranju sezone.

Fudbaleri Sloge su na gostovanju još jednom bivšem prvoligašu, Dinamu u Vranju poraženi rezultatom 4:1, dok je Vlasina posle vođstva u 1. poluvremenu, promašenog penala i nekoliko povoljnih prilika za gol, na kraju poražena na gostovanju u Jagodini golom iz jedanaesterca u poslednjem minutu utakmice.