Oslabljeni Leskovčani pružili jak otpor favorizovanim Zemuncima

Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras u Leskovcu u duelu sa ekipom Mladosti MaxBet rezultatom 89:98 (26:20, 26:24, 16:34, 21:20) u utakmici 15. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Favorizovani gosti iz Zemuna su posle odličnih igara u protekle dve nedelje u KLS i ABA2 ligi i u Leskovcu osvojili bodove koji su ih vratili na čelo tabele zajedno sa ekipama Zlatibora i kraljevačke Sloge.

Leskovčani su, iako oslabljeni neigranjem povređenih i bolesnih Stamenkovića, Stojkovića, Miloša i Dragomira Jovića, pruđili snažan otpor a u prvom poluvemenu bili i bolji rival. Domaćin je u 16. minutu imao i 14 poena prednosti (41:27), ali su na odmor otišli sa “plus 8” na svom kontu (52:44).

U trećeoj četvrtini odlična igra gostiju koji su znali da iskoriste skraćenu rotaciju domaćina, koji je problemima dodao i 4 lične greške Kornelijusa Hadsona, i u poslednjih 10 minuta uđu sa 10 poena prednosti (68:78).

U poslednjoj četvrtini ponovo ravnopravna igra, ali domaćin nije imao ni snage ni kvaliteta za novi preokret u ovom meču.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Hudson 21 (7 skokova, 3 ukradene lopte, index 22), Petković 4 (4 skoka), Đorđević 20 (7 skokova, 4 asistencije, index 22), Blackwell 22 (5 asistencija, 4 skoka, index 20), Bjelak 8 (5 asistencija, 4 skoka), Cekić, Jović, Radivojević 6, Stamenković, Stajić, Jovanović, Vujasinović 8 (7 asistencija).

Ovom utakmicom završen je prvi deo prvenstva u AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije. Posle 15 odigranih kola ekipa Zdravlja se nalazi u grupi timova od 10. do 12. mesta na tabeli sa 22 osvojena boda i skorom od 7 pobeda i 8 poraza.

Prvenstvo KLS nastavlja se bez pauze tokom vikenda. Zdravlje u ponedeljak u 17:00 časova u Leskovcu dočekuje ekipu Sloge iz Kraljeva u utakmici 16. kola nakon koje sledi jedan vikend pauze do nastavka prvenstva 8. januara.