OPET NA TRONU: Odbojkašice ”Leskovca”i drugi put bolje od ”Srbijanke”

Reklo bi se rutinski, u tri seta, Leskovčanke su sa maksimalnih 3:0, po setovima 25:17, 25:17 i 25:23, savladale protivnice, gotovo ni u jednom momentu im ne dozvolivši da se ponadaju drugačijem ishodu

U prva dva seta, domaće odbojkašice su rano sticale osetnu prednost i u nastavku je samo uvećavale, a o nemoći Valjevki najbolje govori podatak da su u oba stigle samo do 17 poena.

Po nepisanom pravilu, posle opipljivog vođstva dođe do malog pada koncentracije i adrenalina, pa su i Leskovčanke u treći deo igre ušle sa pola snage. Do polovine seta ”jurile” su prednost gošći, izjednačile i povele, ali nisu uspevale da naprave osetniju razliku. Do kraja su ekipe poene osvajale naizmenično ili u mini serijama.

U samoj završnici, obodrene glasnom podrškom sa tribina, domaće odbojkašice odigrale su nekoliko sjajnih napada, maestralno se branile kad je trebalo i prelomile set u svoju korist.

Ovom pobedom ”Leskovac” se vratio na vrh tabele, ispred ”Kleka” i ”Zlatibora”, koji imaju isti skor (10/4), ali lošiju set razliku.

U narednom kolu, Leskovčanke gostuju u Lazarevcu, gde, protiv istoimene ekipe ne bi trebalo da imaju težak zadatak, jer će to biti duel lidera i ”fenjeraša”.