Odbojkaši, uz puno sreće do važne pobede – devojke slavile rutinski

Pobeda nad ”Smederevo carinom” ima težinu opstanka, iako Leskovčani još uvek ne mogu da se opuste, dok su se odbojkašice ”zabetonirale” na prvoj poziciji i rasterećene čekaju kraj prvenstva

”Dubočica” je slavila protiv favorizovanog, ali oslabljenog ”Smedereva” sa 3:0, iako je prvi set za domaćina bio pravo mučenje. Dobili su ga Leskovčani ”na mišiće” i čini se da je ovakav ishod i odredio pravac utakmice. Da je prvi deo igre pripao gostima, pitanje je da li bi demoralisani odbojkaši ”Dubočice” imali snage za nastavak. Druga dva seta su dobili ubedljivo sa 25:17 i 25:18. Trenutno deveta, odnosno četvrta otpozadi, a ispadaju samo dva, ali Leskovčani do kraja neće moći da se opuste. Imaju težak raspored, a za vratom im dišu paraćinski ”Borac” i ”VA014”,pa će savezništvo sportske fortune sada biti najvažnije.

S druge strane, odbojkašice ”Leskovca” u Beogradu su, sa 3:1, slavile protiv domaćeg ”Dunava”, po setovima (25:18, 18:25, 13:25 i 19:25).

Protivnicama su dozvolile da im ”otkinu” jedan set, ali rezultat u ostala tri potvrđuje činjenicu da su Leskovčanke i pre susreta slovile za favorita. Sada su usamljene na vrhu, sa pobedom više u odnosu na prvog rivala i to liderstvo je čvrsto i stabilno. U narednom kolu, protivnik će im biti ”Sterija”,ekipa trenutno plasirana u sredini tabele.