ODBOJKA: Državni prvak prejak za Nišlije

U prvom kolu odbojkaške Superlige, odbojkaši Niša poraženi su na domaćem terenu od aktuelnog šampiona države OK Crvena zvezda, rezultatom 3:0.

Prva deonica igre pripala je Zvezdi sa 25:18, u drugoj je neizvesnoj završnici domaćin imao priliku da osvoji set ali je on pripao gostima zahvaljujući rezultatu 26:24, potom u trećoj Nišlije nisu iskoristile ni dve set-lopte, pa je na kraju bilo 29:27.

OK NIŠ: Lukić, Rakić, Pejčić 3, Jović, Pavlović 7, Mutapčija 11, Brčić, Stojković 8, Kostadinović, Pržić 19, Mijalković 5, Ilić.

OK CRVENA ZVEZDA: Škrbić, Jevtić, Samardžić 4, Petrović, Gmitrović 15, Mašulović 3, Milutinović, Nejić, Stojsavljević 21, Munćan 7, Blagojević, Veljović 3.

Najefikasniji u redovima Nišlija bio je Pržić sa 19 poena, dok se kod gostiju istakao Stojsavljević sa 21. Meč je odigran u hali Čair pred stotinak gledalaca, a sudijski tandem činili su Janković i Kovačević.

Podsećamo da je sav prihod od podaje karata bio namenjen u dobrotvorne svrhe.

U narednom kolu Nišlije će gostovati Vojvodini, a taj meč na programu je u četvrtak 20. oktobra.

S. Mirković

SPECIJALNA OLIMPIJADA: Državno prvenstvo u stonom tenisu održano u Leskovcu

Danas se u SRC Dubočica u Leskovcu održava Državno prvenstvo Specijalne olimpijade Srbije u stonom …