Nišlije zaustavljene na Banovom Brdu: Čukarički – Radnički 4:1

Fudbaleri Radničkog poraženi su od ekipe Čukaričkog u 16.kolu Superlige Srbije rezultatom 4:1 (2:0).

Čukarički je poveo u 21.minutu kada je Kajević uputio centaršut u šesnaesterac Radničkog, Aleksandar Jevtić je glavom zahvatio loptu, a ona je završila u maloj mreži Bajića za 1:0. Deset minuta kasnije, Čukarički je duplirao svoju prednost. Jevtić je postigaoc drugi gol nakon što se prošetao kroz odbranu Radničkog, loptu sa ivice peterca uputio ka golu i matirao Bajića za vođstvo od 2:0.

Nešto angažovanije krenuo je Radnički u nastavak utakmice, ali kratko je trajao period bolje igre Nišlija. U 55. minutu Jevtić je stigao do het-trika. Ožegović je ponovo bio inicijator akcije, njegov šut blokirao je Stanojević, ali lopta se odbila do Jevtića, koji sa udaljenosti od 25 metara šalje snažan i precizan udarac, koji Bajić nije uspeo da zaustavi – 3:0. Bajić je pravovremenim istrčavanjem upisao sjajnu intervenciju u 60.minutu nakon šuta Ožegovića i spasao Radnički još ubedljivijeg poraza. Mrkić se minut kasnije atraktivnim golom iz poluokreta upisao u listu strelaca i ublažio vodjstvo domaćih na 3:1.

Očekivalo se da ovaj gol pokrene Nišlije, ali, osim šuta Radivojevića sa 20 metara, ništa opasnije se nije desilo po gol Petrića. Čukarički je postigao svoj četvrti gol, kojim je kaznio slabo izdanje Nišlija na Banovom brdu. U trenutku kada je još jedna lopta bila u terenu, što je dekoncentrisalo goste, Docić je prosledio loptu do Matića, a ovaj je pogodio levi gornji ugao Bajićevog gola za konačnih 4:1.

ČUKARIČKI – RADNIČKI 4:1 (2:0)

Stadion Čukaričkog Gledalaca oko 300 Sudije: Petar PIPER, Nemanja PETROVIĆ, Slobodan PAVLOVIĆ. Strelci: – 1:0 Jevtić 21′, – 2:0 Jevtić 35′,- 3:0 Jevtić u 54′,- 3:1 Mrkić u 61,- 4:1 Matić u 85. Žuti kartoni: Tomić, Ožegović, Jevtić (Čukarički), Stanković, Mitrović, Bulatović, Radivojević (Radnički)

ČUKARIČKI: Petrić, Piasentin, Đurić, Živković, Bulatović, Tomić (Erhan Mašović od 69.), Srnić, Kajević (od 69. Matić), Jevtić (od 83. Bojić), Ožegović, Docić.

RADNIČKI: Bajić, Petrović, Bulatović, Stanković, Radivojević, Stanojević (od 63′ Aleksa Jovanović), Mitrović (od 63. Stojanović), Arsić, Dušan Živković (od 81. Pavkov), Mrkić, Aleksandar Jovanović.

S. Mirković

Zdravlje u petak dočekuje Vršac u poslednjem, 30. kolu Košarkaške lige Srbije

Košarkaši Zdravlje u petak u 17 časova u Leskovcu dočekuju ekipu Vršca u utakmici poslednjeg, …