LIDER PREJAK ZA LESKOVČANE Sloboda – Zdravlje 100:91

Slide Background
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Košarkaši Zdravlja Leskovac poraženi su na gostovanju u Užicu u duelu sa ekipom Slobode rezultatom 100:91, po četvrtinama 23:27, 39:19, 20:19, 18:26.

Leskovčani su dobro otvorili meč i zapretili lideru na tabeli, ekipi koja je u prethodnih 15 kola doživela samo jedna poraz.

Prva četvrtina pripala je gostima (23:27) koji su se dobro držali do 16. minuta (40:42). Domaćin tada sjajnom serijom (22:4) praktično rešava utakmicu i na odmor odlazi sa velikih 16 poena prednosti (62:46).

U nastavku izjednačena borba, a košarkaši Zdravlja su u poslendjoj četvrtini čvrstom odbranom uspeli da ublaže poraz.

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: Jović 2 (6 skokova), Ivanović, Vukadinović, Tešanović 12 (3 skoka, 3 asistencije), Andrejević 8, Stojković, Stanisavljević 5 (11 asistencija), Ilić 8, Stanojević 34 (10 skokova, 4 asistencije, index 39), Tešović 14 (4/7 za tri), Grujić 6 (3 skoka), Stevanović 2.

U sledećem, 17. kolu košarkaši Zdravlja Leskovac gostuju u Beogradu gde će odmeriti snage sa ekipom Žarkova.