Leskovčanin Bogdan Mitić (PK Leskovac) najbolji pionir na Prvenstvu Srbije u plivanju

Članovi Plivačkog kluba Leskovac osvojili su ekipno 4. mesto u Srbiji na državnom prvenstvu u plivanju.

Član Plivačkog kluba Leskovac Bogdan Mitić (rođen 2010. godine) osvojio je najviše FINA bodova u kategoriji pionira i proglašen je za najboljeg pionira u Srbiji.

Bogdan je osvojio 4 medalje

• 50m kraul – zlatna medalja
  • 100m kraul – zlatna medalja
  • 200m kraul – zlatna medalja
  • 100mix – srebrna medalja

Ovo je već drugi put da je Bogdan proglašen za najboljeg pionira u Srbiji, što govori da se radi o veoma kvalitetnom i perspektivnom mladom plivaču. Zajedno sa svojim trenerom Milanom Kitanovićem uspeli su da naprave ogroman uspeh i omoguće da grad Leskovac bude prepoznatljiv u plivanju na teritoriji čitave Srbije.

Plivački klub Leskovac je na ovom takmičenju predstavljao i Luka Dimitrijević (rođen 2010. godine) koji je isplivao svoja najbolja vremena, a posebno ističemo disciplinu 200mix gde je zauzeo .6 mesto u Srbiji.

Plivački klub Leskovac iz godine u godinu beleži sve bolje rezultate na državnim prvenstvima i ovom prilikom zahvaljujemo gradu Leskovcu na finansijskim sredstvima koja izdvaja svake godine za naše mlade plivače. PK Leskovac je zauzeo 4. mesto u ukupnom plasmanu po broju osvojenih medalja. Na ovom takmičenju učestvovala su 44 plivačka kluba sa 275 takmičara.