Leskovčani u rukometnom derbiju juga bolji od Vranjanaca

Rukometaši Dubočice 54 pobedili su večeras u derbiju Super B lige “Istok – Zapad” ekipu Vranja rezultatom 26:23 (11:12).

Derbi “južne pruge” doneo je borben, dopadljiv rukomet u kome je rivalima pripalo po jednom poluvreme.

U prvih 30 minuta Vranjanci nisu dozvoljavali favorizovanim Leskovčanima da se razmahnu, pa su gosti u jednom trenutku i 4 gola prednosti (22. minut 7:11). “Vukovi” su tada shvatili da je vrag odneo šalu, zaigtrali angažovanije i do odmora prednost gostiju sveli na jedan gol (11:12).

U nastavku Dubočica od 36. minuta preuzima vođstvo (14:13), a do 48. minuta dobra igra krunisana je najavom konačnog trijumfa (22:18). Gosti se nisu predavali (22:20, 49. minut), ali je domačin tada sjajnom serijom 4:0 razrešio sve dileme oko pitanja pobednika u rukometnom derbiju juga (26:20, 52. minut).

Za ekipu Dubočice 54 su igrali: Pešić, Cvetković, Pavlović 1, Stanković 3 Nikolić 1, Marinković 2, Jocić, Atanasković 8, Filipović 3, Arsić, Matović 6, Gašić, Vasić, Radivojević, Migtrović 2, Zdravković.

Na tabeli Super B lige “Istok – Zapad” vodi kragujevački Radnički sa 13 bodova, ispfred Dubočice 54 sa 11 bodova.

U sledećem, 8. kolu Dubočica 54 gosuje u Prokuplju gde će odmeriti snage sa ekipom Topličanina.