LESKOVČANI U 1/8 FINALA KUPA SRBIJE: Dubočica posle penal serije eliminisala domaći Spartak, člana Super lige

Fudbaleri leskovačke Dubočice napravili su najveće iznenađenje 1/6 finala Kupa Fudbalskog saveza Srbije pobedom nad superligašem Spartakom u Subotici boljim izvođenjem penala.

Kup Srbije – 1/16 finala:

SPARTAK – GFK DUBOČICA 1:1 (1:1), penalima 4:5

Strelci: 0:1 Lazar Mitrović u 19., 1:1 Milan Marčić u 40. minutu – Subotica, gledalaca: 350, sudija: Ljubiša Borisavljević (Ivanjica), žuti kartoni: Marčić, Jezdimirović, Bjelović (Spartak), Jovanović, N. Mladenović, Paunović (Dubočica).

Strelci iz jedanaesteraca:

Tufegdžić, Bjelović, Hristić, Todoroski za Spartak,
Stojković, D. Mladenović, Čmajčanin, A. Jovanović, Savić ua Dubočicu.

SPARTAK: Manojlović, Šimura (Tufegdžić), Branković, Bogdanović, Dunđerski, Jezdimirović, Hrstić, Savković (Bijelović), Šćepanović (Bogićević), Marčić, Mihajlović (Todoroski).

DUBOČICA: M. Mladenović, Čmajčanin, Stanković (Milosavljević), Mitrović (Stamenković), Savić, Gorčić, D. Mladenović, N. Mladenović (M. Mladenović), Paunović, Jovanović, Stojković.

Fudbaleri Dubočice napravili su pravu fudbalsku senzaciju na severu Srbije!

Leskovački srpskoligaš se hrabro isprsio pred velikim favoritom, superligašem Spartakom, a hrabrost i dobra igra nagrađeni su u penal seriji gde su Leskovčani bili precizni, svih 5 puta pogodili gol Spartaka i na kraju proslavili trijumf sa najvernijim navijačima, leskovačkim „vukovima“ koji su i na krajnjem severu Srbije bili uz svoj tim.

Pobedonosni pogodak za Dubočicu u penal seriju postigao je kapiten Dušan Savić.

Leskovčani su poveli golom Lazara Mitrovića u 19. minutu, a Subotičani su do izjedačenja stigli 5 minuta pre odlaska na odmor.

I u nastavku izjednačena igra, gosti su imali priliku i da u regularnom toku stignu do pobede i plasmana u 1/8 finala Kupa FSS, ali je na kraju penal serija odlučila pobednika.

Utakmice 1/8 finala na programu su 1. decembra.