LESKOVČANI SLAVILI U ČAČKU: Košarkaši Zdravlja pobedom preuzeli 1. mesto na tabeli Druge lige Srbije

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras u Čačku ekipu Železničara u odloženoj utakmici 7. kola Druge lige Srbije grupa JUg rezultatom 67:70 (18:19, 21:16, 17:13, 11:22).

Leskovčani su borbenom igrom od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka stigli do zasluženog trijumfa kojim su preuzeli 1. mesto na tabeli Druge lige Srbije grupa “Jug” sa skorom od 5 pobeda i 2 poraza.

U prvoj četvrtini košarkaši Zdravlja su imali prednost, u jednom trenutku i 6 poena “viška”, ali su u drugi period Čačani ipak ušli sa košem prednosti. U drugoj četvrtini najpre je domaćin stekao 14 poena prednosti, ali su do odlaska na odmor gosti prednost domaćin sveli na samo 4 poena.

U nastavku ponovo period pobelje igre Železničara, pa se u poslednju četvrtinu ušlo sa 8 poena prednosti u korist Čačana (56:48).

U poslednjih 10 minuta sjajna igra Leskovčana, pre svega u odbrani pa su domaći u poslednjoj četvrtini postigli samo 11 poena. Na drugoj strani raznovrsni napadi, veći broj raspoloženih igrača i na kraju slavlje i velika pobeda košarkaša Zdravlja na jednom od najtežih gostovanja u sezoni.

Za ekipu Zdravlja su igrali: D. Jović 12 (5 asistencija), Jovanović 11 (3 asistencije), Stojković 5 (3 asistencije), Petković 14 (9 skokova, index 20), Bjelak 9 (15 skokova, index 19), Radivojević 9, Pejović 6 (8 skokova), Ilić, Tešović 4, Đ. Jović.

Tabela Druge lige Srbije grupa Jug:

Conić: Nije istina da slike iz Kulturnog centra nestaju, ako neko ima drugačiju informaciju neka nam se obrati

Na današnjoj konferenciji za medije, Leskovački kulturni centar (LKC) oštro je demantovao informacije koje su …