LESKOVČANI NAMUČILI LIDERA: Poraz košarkaša Zdravlja u duelu sa Dinamikom u neizvesnoj završnici

Jedan napad i jedan šut delili su košarkaše Zdravlja od prave sportske senzacije u duelu sa liderom na tabeli koji je pobedio rezultatom 69;66 (12:10, 22:18, 21:12, 14:26).

Na gostovanju u Beogradu, u duelu sa neprikosnovenim Dynamic Balkan Betom, Leskovčani su poraženi u neizvesnoj završnici u kojoj su imali i napad koji bi da je završen “trojkom” odveo meč u produžetak.

U neizvesnom prvom poluvremenu Beograđani su pred odlazak na odmor stigli do 6 poena prednosti (34:28).

U nastavku bolja igra domaćina koji u jednom trenutku stiže i do veliki 19 poena razlike (28. minut 52:33). Do kraja ovog perioda Zdravlje dolazi do svoje igre i najavljuje ono što će se dogoditi u poslednjoj četvrtini u koju je Dynamic ušao sa 15 poena viška (55:40).

U završnih 10 minuta odlična igra Leskovčana. U odbrani čvrsta i neprelazna, u napadu raznovrsna i efikasna. Zdravlje je krenulo silovito serijom 0:10 (34. minut 55:50). Interesantno je da najbolja ekipa u ligi nije postigla koš puna 4 minuta!

U neizvesnoj završnici gosti su imali 15 sekundi za poslednji napad za eventualni produžetak, ali je odbrana lidera na tabeli uspela da sačuva pobedu svog tima.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stojković, Morgan 11 (7 skokova), Radivojević, Lampkin 9 (11 skokova), Škundrić 16 (6 skokova), Gorbachov 7 (6 asistencija), Gavrilović, Petković, Tavakalayan 3, Jovanović 4, Jović 14 (3 skoka), Stojanović 2.

U sledećem, 9. kolu Prve Košarkaške lige Srbije Zdravlje na svom parketu dočekuje ekipu Dunava.