LESKOVČANI NA POBEDNIČKOM KOLOSEKU: Zdravlje – Žarkovo 77:61

Košarkašima Zdravlja dovoljno je jedno poluvreme za ubedljiv trijumf protiv borbenih Beograđana.

Posle izjednačenog prvog poluvremena domaćin je u nastavku “dodao gas” i na kraju slavio očekivanu i ubedljivu pobedu rezultatom 77:61 (18:11, 19:25, 18:10, 22:15).

Posle odmora proradio je i šut za tri poena. Ristić je otvorio seriju “trojki” nastavio Dojčinović a Tešović sa čak 4 dalekometna projektila zapečatio sudbinu mladog i poletnog sastava OKK Žarkova.

Za ekipu Zdravlja Leskovacs u igrali: Jović, Mijajlović 1 (4 skoka), Stojković, Tešanović 7 (3/4 za dva), Čvorović 16 (6 skokova), Jovanović 3 (5 skokova), Ristić 7 (3 asistencije, 2 ukradene lopte), Dojčinović 13 (4/5 za dva), Andrejević 8 (7 skokova), Tešović 16 (6 skokova), Stojiljković (4 skoka), Ljubenković 6 (7 skokova, 4 asistencije).

Posle 11. kola ekipa Zdravlja se nalazi na deobi drugog mesta na tabeli Druge lige Srbije sa ekipama Mladosti SP i Napretka.

U sledećem 12. kolu Zdravlje gostuje u Beogradu gde će odmeriti snage sa ekipom Zemun Fitofarmacija.