LESKOVČANI KUĆI PEVAJUĆI Košarkaši Zdravlja pobedili Proleter

Košarkaši Zdravlja Leskovac pobedili su večeras Proleter u Zrenjaninu u utakmici 6. kola Druge lige Srbije.

Leskovčani su pre svega zahvaljujući odličnoj igri u drugoj i trećoj četvrtini stigli do pobede rezultatom 63:67 (15:14, 5:14, 20:26, 23:13).

Košarkaši Zdravlja su posle početnog vođstva domaćina do kraja prve četvtine uspostavili rezultatsku ravnotežu.

U drugoh deset minuta sjajna igra Leskovčana u odbrani, a za anale je podatak da su košarkaški Proletera za 10 minuta igre postigli samo 5 poena pa su gosti na odmor otišli sa poena prednosti (20:28).

U trećoj četvrtini nastavak odlične igre gostiju, pa je prednost Zdravlja u jednom trenutku dostigla i 15 poena (38. minut 36;51).

U poslednjoj četvrtini bolja igra Zrenjaninaca, ali gosti iz Leskovca nijednog trenutka nisu dozvolili domaćinu da pripreti preokretom. Tek u poslednjih 40 sekundi Proleter uspeva da sa dva dobra napada smanji prednost Zdravlja na 4 konačnih 4 poena razlike, ali više od toga Zrenjaninci nisu mogli protiv ove večeri odličnih Leskovčana.

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: Ljubenković 9 (9 skokova), Jović 8 (3 skoka), Stojković 2 (6 skokova), Čvorović 14 (5 skokova), Andrejević 2, Ristić 3, Dojčinović, Tešović 6, Tešanović 2 (3 skoka, 3 asistencije), Jovanović 2, Stojiljković 13 (7 skokova), Mijajlović 6 (3 asistencije).

Posle 6. kola Zdravlje se nalazi u grupi timova od 3. do 6. mesta na tabeli sa učinkom 4 pobede i 2 poraza.

U sledećem, 7. kolu ljubitelje košarke u Leskovcu očekuje prava poslastica. U subotu se u Leskovcu igra derbi kola u kojem Zdravlje dočekuje lidera na tabeli, ekipu Kolubare koja u dosadašnjem toku prvenstva ne zna za poraz.

Dom kulture Brestovac: Imena nagrađenih na pesničkom konkursu “Moravske elegije” – Branku Miljkoviću u čast

Na dvadesetom, jubilarnom, pesničkom konkursu za učenike osnovnih škola, ,, Moravske elegije”- Branku Miljkoviću u …