Košarkaši Zemun Fitofarmacije pobedili Zdravlje na otvaranju sezone

Košarkaši Zdravlja poražaeni su večeras na gostovanju u Beogradu u duelu sa domaćim Zemunom Fitormacijom rezultatom 93:87, po četvrtinama 18:22, 23:14, 25:23, 27:28.

Većim delom utakmice vodila se izjednačena borba, u kojoj su odbrane bili slabiji deo oba tima. Zemunci su se u takvoj igri bolje snašli, a u neizvesnoj završnici imali više sreće i koncentracije da stignu do prve pobede.

Imali su domaći u utakmici sa velikim brojem poena čak petoricu igrača sa dvcifrenim učinkom. U redovima Leskovčana na očekivanom nivou košgeter Ivan Đurović, uz dobru partiju Vladimira Veličkovića i Alekse Jugovića koji su imali dobar košgeterski, ali i učinak u razigravanju saigrača. Nedostajao je gostima pod košem Dušan Prica, pa su pod obručima domaći imali 5 skokova više.

Uz tri gotovo izjednačenje, domaćin je odlučujuću prednost stekao u drugoj četvrtini. Sredinom poslednje četvrtine Leskovčani su u nekoliko navrata najavljivali preokret, od 33. do 36 minuta prednost Zemunaca kretala se od 5 do 7 poena, ali ne i onog završnog udarca gostiju. U samom finiši Petković donosi pravu dramu (90:87, 50 sekundi pre kraja), ali želejnog preokreta nije bilo.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Veličković 18 (9 asistencija, 2 ukradene lopte, šut iz igre 6/9), Jugović 17 (5 asistencija, šut iz igre 6/12), Đurović 28 (šut iz igre 9/18), Petković 2 (5 skokova), Mitić 3 (4 skoka), Stojković 2, Nedeljković, Dojčinović 3 (5 skokova), Marić 8, Prokić 6, Stošić.

U 2. kolu Zdravlje pred svojim navijačima dočekuje Spartak iz Subotice.