Košarkaši Zdravlja ubedljivom pobedom u Beogradu krenuli u bitku za viši rang

Košarkaši Zdravlja pobedili su danas na gostovanju u Beogradu ekipu Borac Zemun rezultatom 77:92 (22:27, 26:27, 19:17, 10:21) u utakmici 1. kola Plej ofa Druge lige Srbije.

Ovom ubedljivom pobedom Leskovčani su istakli kandidaturu za osvajanje jednog od prva dva mesta koja vode u Košarkašku ligu Srbije.

Beograđani su dobro otvorili meč i u ranoj fazi imali i svoju najveću prednost u ovom duelu (4. minut 11:2). Leskovčani su tada zaigrali onako kako znaju i serijom 0:15 najavili da su u prestonicu došli po povedu i bodove (6. minut 11:17). Stiglis u gosti u jednom trenutku i do 8 poena prednosti, ali su prvu četvrtinu završili sa 5 poena viška na svom kontu.

U drugoj četvrtini Zdravlje je stalo bilo u vođstvu, u dva navrata i sa 10 poena razlike, a na odmor se otišlo sa prednošću Leskovčana od 6 poena (48:54).

I posle odmora izjednačena igra, Leskovčani su stalno bili u vođstvu, povremeno i sa 10 poena, ali su Beograđani uspevali da se vrate i ostanu u igri pa se u poslednji period ušlo sa vođstvom Zdravlja 67:71.

U poslednjih 10 minuta odlična igra izabranika trenera Lazara Spasića koji su domaće sveli na 10 poena, a na druoj strani postigli 21 poen i na kraju zasluženo slavili ubedljivu pobedu na startu plej ofa i borbe za plasman u Košarkašku ligu Srbije.

Za ekipu Zdravlja su igrali: D. Jović 9 (6 skokova, 4 asistencije), Jovanović 20 (8 asistencija, 5/7 za tri), Stojković 1 (4 asistencije), Petković 12 (2/3 za tri), Bjelak 15 (4 skoka, 3 asistencije), Radivojević 8, Pejović 13 (5 skokova, 5 asistencija), Spasić 6, Marković 8 (5 skokova), Đ. Jović.

U Plej ofu Druge lige Srbije sledi tronedeljna pauza. Prvenstvo se nastavlja 27. februara kada su na programu utakmice 2. kola: Zdravlje će u Leskovcu u derbiju sezone dočekati ekipu beogradskog Slodesa.