Košarkaši Zdravlja pružili snažan otpor favorizovanim gostima

Slide Background
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Košarkaški Zdravlja Leskovac poraženi su u 20. kolu Druge lige Srbije u duelu sa ekipom Mladosti rezultatom 68:73, po četvrtinama 14:29, 14:15, 23:10 i 17:19.

Leskovčane je skupo koštala prva četvrtina u kojoj je iskusan sastav gostiju iz Smederevske Palanke napravio i odlučujuću prednost. Na kraju prvog perioda gosti su imali 15 poena prednosti, a u drugoj četvrtini tu prednost povećali i do maksimalnih 20 poena razlike (17. minut 22:42).

Posle odmora potpuno druga slika na terenu. Domaćin agresivan u odbrani, sa raznovrsnim rešenjima u napadu brzo je smanjivao prednost gostiju koji su za 10 minuta igre postigli samo 10 poena. U jednom trenutku je izgledalo da će ljubitelji košarke u Leskovcu ponovo gledai veliki preokret jer se prednost gostiju istopila (30. minut 51:54).

Poslednju četvrtinu Mladost otvara serijom 0:9 (35. minut 51:63), i upravo taj period od četiri i po minuta bez postignut koša koštao je na kraju domaćine osvajanja bodova. Uspeli su Leskovčani ponovo da preuzmu kontrolu, smanje prednost na 5 poena, ali je za konačni preokret ponestalo vremena.

ZDRAVLJE LESKOVAC – MLADOST SP (SMEDEREVSKA PALANKA) 68:73 (14:29, 14:15, 23:10, 17:19)

Sportski centar Dubočica, gledalaca: 350, sudije: Strahinja Dašić, Ivan Nedeljković, Andrija Dimovski.

ZDRAVLJE LESKOVAC: Stošić, Ivanović 3, Vukadinović 2, Tešanović 2 (4 asistencije), Stojković (2 ukradene lopte), Stanisavljević 25 (6 skokova, 2 asistencije, 4/8 za tri), Ilić 8 (7 skokova), Stanojević 9 (6 skokova, 3 asistencije), Tešović 5 (7 skokova), Stevanović, Grujić 14 (9 skokova).

U sledećem, 21. kolu Zdravlje Leskovac gostuje u Pirotu gde će odmeriti snage sa istoimenim domaćim timom.