Košarkaši Zdravlja pružili snažan otpor favoritu, Vojvodina uz dosta sreće do pobede

Košarkaši Zdravlja praženisu večeras u Leskovcu u duelu sa novosadskom Vojvodinom rezultatom 57:60 (15:11, 18:25, 9:14, 15:10).

Novosađani su u dramatičnoj završnici bili i srećniji i spretniji. Neizvesnost koja je trajal od prvog sudijskog zvižduka, najavila je burnu završnicu kada su 6 minuta i 38 sekundi pre kraja domaći košarkaši smanjili prednost gostiju na samo 1 poen razlike (49:50). Sledi period od dva i po minuta bez poena na obe strane, a posle vođstva Leskovčama (51:50), u poslednja 3,5 minuta igralo se koš za koš, a u poslednjih 60 sekundi rivali su ušli rezultatski izjednačeni (55:55).

Marko Ljubičić je trojkom 16 sekundi pre kraja doneo prednost Vojvodini. Na drugoj strani Daniel Vujasinović je 9 sekundi pre kraja promašio oba bacanja, i tako stavio tačku na katastrofalno loše veče domaćina u šutu sa linije slobodnih bacanja koji su pogodili samo 8 od 16 šuteva. Posle brzog faula Petar Rakićević je pogodio oba bacanja i doneo nedostižnih 5 poena viška gostima (55:60). Dragomir Jović je 3 sekunde pre kraja posle prodora pogodio za 2 poena, ali vremenaza preokret više nije bilo.

U utakmici sa puno grešaka na obe strane, osim slobodnih bacanja Leskovčani su imali i 26 izgubljenih lopti, Novosađani 19, pa ni prednost domaćina u skoku (33:28) i šutu iz igre (42,6% : 39,6%) nije bila dovoljna za pobedu u duelu sa velikim favoritom.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Cekić, Stojković (4 asistencije), Jović 10 (6 skokova, šut iz igre 5/7), Hudson 10 (3 skoka, index 10), Petković 7, Đorđević 8 (5 skokova), Radivojević 6, Stamenković 10 (5 skokova, index 11), Jovanović, Vujasinović 3, Blackwell, Bjelak 3.

U sledećem, 5. kolu Admiral bet Košarkaške lige Srbije Zdravlje gostuje u Beogradu gde će odmeriti snage sa ekipom Dynamic VIP PAY.

PRONAĐIMO JE! Nestala dvogodišnja Danka Ilić – prvi put u Srbiji aktiviran sistem PRONAĐI ME!

U Srbiji je večeras prvi put aktiviran sistem “Pronađi me” koji je napravljen za slučajeve …