Košarkaši Zdravlja poraženi u penal završnici, Leskovčane “izdao” šut

Slide Background
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras u Leskovcu u duelu sa Dynamic Balkan Betom rezultatom 77:74 (19:15, 21:17, 16:22, 18:23).

Meč je odigran u okviru 23. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Leskovčani su odlično otvorili meč, prve dve četvrtine bili u vođstvu i na odmor otišli sa 8 poena prednosti.

U nastavku su Beograđani uspeli da se vrate u meč, na trenutak imali i prednost (29. minut 52:54), ali su u poslednjih 10 minuta igre domaći košarkaši ušli sa 2 poena prednosti.

Iako u problemima zbog povreda Stamenkovića i Škundrića i činjenice da su Morgan i Jovanović vrzo dobili po 3 lične greške, domaći su i poslednjoj četvrtini održavali minimalnu prednost. Dynamic je poveo u 3 minuta i 14 sekindu pre kraja (66:68), a u poslednja 2 minuta rivali su ušli gotovo rezultatski izjednačeni (70:71).

U završnici su Leskovčane skupo koštala slobodna bacanja koja su ove večeri šutirali loših 59,1 odsto (13/22), ali i katastrofalan šut za tri poena od samo 20,8% (5/24).

Dorćolci su uz dosta sreće i sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja na kraju slavili najvećom prednošču koju su imali na ovom meču – 3 poena, 74:77.

Za ekipu Zdravlja su igrali Jordan 14 (5 skokova, 5 asistencija), Stojković 6 (4 asistencija, 4 skoka), Gavrilović, Morgan 12, Radivojević, Stamenković (6 skokova, 0/5 šut iz igre), Škundrić 2, Jovanović 10 (5 skokova), Jović 18 (7 skokova, 6/9 za dva), Petrov, Stojanović 4, Blackwell 8 (3 skoka).

U sledećem, 24. kolu Zdravlje u subotu gostuje u Starim Banovcima gde će odmeriti snage sa direktnim rivalom u borbi za opstanak, ekipom Dunava.