Košarkaši Zdravlja poraženi u dueli sa favorizovanim Kraljevčanima

Leskovčani nisu uspeli da zaustave Kraljevčane koji su pobedom protiv Zdravlja rezultatom 76:82 (27:17, 16:29, 18:21, 15:15) stigli do izuzetno važnih, verovatno i odlučujučih bodova za povratak u Košarkašku ligu Srbije.

Leskovčanima ostaju brige oko opstanka uz nadu da će nešto lakši raspored do kraja sezone omogućiti Zdravlju da stigne do potrebnog broja pobeda.

Domaćin je odlično otvorio meč na isteku 4. minuta igre stigao do 10 poena prednosti (15:5). Prednost Zdravlja u jendom trenutku je iznosila i 12 poena, ali je na kraju prvog perioda smeafor pokazivao +10 za domaćina.

U drugoj četvrtini potpuno drugačija slika na terenu i dominacija Kraljevčana koji su na odmor otišli sa 3 poena prednosti (43:46).

U trećem periodu Kraljevčani stižu i do 11 poena prednosti, ali Leskovčani uspevaju da vrate meč u rezultatsku ravnotežu do početka poslednje četvrtine (61:67).

U poslednjih 10 minuta rezultatska klackalica, domaćin je stizao do minus 4 ali više od toga ovog popodneva u Leksovcu nije mogao.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Jugović 28 (4 skoka, 5 osvojenih lopti), Tešović (4 skoka), Veličković 21 (7 skokova, 3 asistencije), Petković 5 (5 skokova), Marić 10 (8 skokova), Ristić, Stojković, Nedeljković, Dojčinović 4, Prica 8, Prokić, Ilić.

U sledećem, 21. kolu Druge lige Srbije Zdravlje gostuje u Beogradu gde će odmeriti snage sa poslednjeplasiranom ekipom Beovuka.