hotel bell

Košarkaši Zdravlja poraženi na gostovanju u Subotici, U SREDU PRVA UTAKMICA U LESKOVCU: Zdravlje dočekuje ekipu Čačka

Poraz košarkaša Zdravlja i na drugom gostovanju u novom prvenstvu Košarkaške lige Srbije u duelu sa ekipom Spartak Office Shoes rezultatom 83:70 (20:26, 24:13, 19:14, 20:17).

Voljom žreba Leskovčani su na startu gostovali ekipama koje su ovog leta pojačale svoje sastave i svrstane su u grupu favorita za sam vrh tabele. Prvenstvo se nastavlja već u sredu kada Zdravlja prvi put igra pred svojim navijačima. U Leskovac dolazi novajlija Čačak 94, a iz Zdravlja pozivaju navijače da zajedno još jednom odbrane jak domaći teren.

Ni ovoga puta Leskovčani nisu bili kompletni. U timu je prvi put nakon završetka registracije bio Artem Tavakalayan, ali se povređenom Maksimu Gorbachovu pridružio Duane Morgan od koga se u Leskovcu očekuje da bude udarna snaga ovog tima.

Bez dvojice „stranaca“ koji su dovedeni da prave razliku i donesu kvalitet, Zdravlje nije moglo više od časnog poraza u duelu sa favorizovanim domaćinom.

Leskovčani su bolje otvorili meč, imali u prvoj četvrtini i 8 poena prednosti a na kraju prvog perioda gosti su imali 6 poena viška (20:26). U drugoj četvrtini čvrsta odbrana domaćina, ali su gosti održavali rezultatsku ravnotežu (18. minut 37:37).

U nastavku posle perioda ravnopravne igre (27. minut 54:51), domaćin stiže do 10 poena prednosti sa kojima i ulazi u poslednji period (63:53).

Iskusni i kvalitetan sastav Subotičana zadržao je prednost do kraja u duelu sa oslabljenim Leskovčanima.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Petković 4 (6 skokova, 5 asistencija), Tavakalayan 11 (3 skoka), Jovanović 8 (5 skokova), Jović 7 (3 skoka), Stojanović 8, Stojković 5 (5 asistencija), Gavrilović, Morgan, Radivojević 2, Stajić, Lampkin 16 (6 skokova), Škundrić 9 (4 skoka, 4 asistencije).

Prvenstvo se nastavlja već u utorak i sredu kada se igraju utakmice 3. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Zdravlje u Leskovcu dočekuje Čačak 94 Quantox u sredu 12. oktobra, a početak susreta zakazan je za 17 časova.