Košarkaši Zdravlja deklasirali Actavis Akademiju u prijateljskoj utakmici

Košarkaši Zdravlja savladali su Actavis Akademiju u prijateljskoj utakmici rezultatom 80:43 u okviru priprema za početak nove sezone.

Drugoligaš je odlično otvorio meč i već u prvoj četvrtini stekao 20 poena prednosti. Do kraja je Zdravlje uvećavalo prednost, priliku dalo igračima koji nisu imali mnogo minuta u ranijem periodu, u utakmici koja je pokazala pravi odnos snaga između vodećeg i drugog košarkaškog kluba u Leskovcu.

Leskovačko Zdravlje je nedavno počelo pripreme za novu sezonu, dok su košarkaši Actavis Akademije sa treninzima počeli znatno ranije i već u julu mesecu obavili pripreme u Vrnjačkoj Banji.

-Zdravlje sezonu počinje sa leskovačkim košarkašima i trenutno u svom sastavu ima samo dva igrača koji nisu iz Leskovca. Planiraju se pojačanja na mestu centra i krila, ali to nije prioritet jer trenutni sastav pokazuje dominaciju u regionu. Pobeđena je i Surdulica u prvoj kontrolnoj utakmici. Juniori i kadeti Zdravlja igraće regionalne lige ove sezone zbog nedostatka termina za treninge. Kada se hala sportova Partizan pusti u rad, odmah ćemo krenuti sa aktivnijim radom sa mlađim kategorijama i očekuje se da sledeće sezone ostvarimo dominaciju i u tom segmentu – reči su trenera Zdravlja Lazara Spasića.