Konstantin poražen od Smedereva

Košarkaši Konstantina nisu uspeli da se pobedom oproste od Prve lige Srbije. Oni su u Nišu pred oko 200 gledalaca poraženi od Smedereva rezultatom 79:85 (23:19;13:24;19:25;24:17) U redovima domaće ekipe najefikasniji bio je Jovan Antić sa 43 poena. Kod gostiju je najzapaženiji bio Vojinović sa 20 poena.

Iako su domaći košarkaši u uvodnim minutima meča prepustili inicijativu košarkašima Smedereva, ubrzo su se konsolidovali i nakon sedam minuta, trojkom Antića, došli do izjednačenja. Na semaforu je stajalo 10:10. Nošeni sjajnim Jovanom Antićem domaći košarkaši prvu četvrtinu dobili su rezultatom 23:19

Nakon par minuta dobre igre u drugoj deonici, mladi igrači Ivana Simića nisu imali snage da u nastavku meča pariraju Smederevcima, koji su sjajnom igrom u napadu drugu četvrtinu dobili rezultatom 13:24

Ni početak treće deonice nije doneo osveženje Konstantinu, uz nekoliko izgubljenih lopti na samom početku i brzopletom igrom u napadu, dozvolili su gostima da zadrže momentum iz druge četvrtine i  da nastave da uvećavaju svoju prednost. Pogotkom Pavlovića Smederevo je otišlo na osam poena “viška”, a potom je sa 2+1 Vojinovića, Smederevo otišlo na +11, što je bilo i najveća prednost do tog momenta. Ni tehnička greška Pavlovića nije bila dovoljna da Konstantin zbije redove, na poene  Antića sa linije za sl. bacanja gosti su odgovorili visokim presingom i udvajanjem na sredini terena. Nakon 30 minuta rezultat je bio 55:68.

Nošeni sjajnim Antićem i Anđelkovićem Nišlije su nakon 35 minuta igre uspeli da se regrupišu i smanje zaostatak na samo tri poena, na semaforu je bilo 69:72. Za više mlađani košarkaši Konstantina nisu imali snage, te su nošeni iskustvom igrači Smedereva uspeli da utakmicu privedu u koliko toliko mirnu završnicu. Na kraju je bilo 79:85.