Hladan tuš za Nišlije – Partizan prekinuo pobedničku seriju Radničkog

Fudbaleri „Partizana“ juče na Čairu su iskoristili jedinu šansu u drugom poluvremnu i pobedili niški „Radnički“ 0:1 (Saša Ilić, 60′).

Poslednja utakmica 25. kola Super lige bila je tvrda, ali navijači Radničkog „Meraklije“ opet mogu da se osećaju oštećenim jer u 73. minutu nije sviran penal za niški tim.

Radnički je krenuo od početka silovito i u 3. minutu šut iz slobodnog udarca Saše Marjanovića ide tik iznad prečke. U 6. minutu Brašanac iz Partizana šutira na gol Radničkog, golman Aca Jovanović bio je na visini zadatka. Najizglednija šansa viđena je u 30. minutu za FK Radnički. Andreja Apostolović izlazi sam ispred golmana Partizana iskosa sa leve strane, slabo šutira pa je njegov udarac bio lak plen za Šaranova. Na poluvremenu bez promene rezultata.

Drugo poluvreme počeo je Radnički silovito, konstantno je kontrolisao igru i očigledno više želeo pobedu.

U 60. minutu nakon školske akcije Bogosavac je proigrao Mihajlovića, koji je na ivici šesnaesterca pronašao Ilića a ovaj pogodio nebranjeni gol, večeras zaista sjajnog Jovanovića. Petnaest minuta kasnije, pokušava Radnički iz prekida, Đuričkovićev udarac sa dvadesetak metara završio je preko gola, a dva minuta kasnije, izglednu kontru domaćih zaustavio je Bogosavac rvačkim zahvatom nad Marjanovićem.

Fudbaler Miloš Petrović prodirao je s desne strane prema golu Partizana u 73. minutu, gde je jedan fudbaler beogradskog kluba uklizao i dodirnuo loptu rukom na šest do sedam metara od gola. Svi su mislili da će sudija pokazati na belu tačku jer se identična situacija dogodila prošle Kup utakmice u Beogradu. Očigledno da su na današnjem meču zavladali neki drugi aršini. Posmatrači meča iz Fudbalskog saveza Srbije su prokomentarisali kasnije da igrač „Partizana“ nije mogao da utiče na kontrolu položaja ruke u odnosu na let lopte. Nije mogao ni Bulatović u Beogradu, ali… Treba pomenuti još jednu spornu situaciju kada je nakon pomenute akcije u nastavku meča Saša Ilić rukom zaustavio loptu, a sudija je ponovo ostao nem na reakcije navijača i domaćih fudbalera.

Niški tim je imao u 84. minutu izglednu priliku da izjednači kada je Marjanović sa ivice kaznenog prostora plasirao loptu pod prečku, ali parada golmana Partizana Šaranova sačuvala je mrežu gostiju.

Radnički je u drugom delu imao terensku inicijativu i nešto više „lopte u nogama“. Bio je bolji tim, napadao je sve vreme dok se Partizan u većem delu utakmice branio.

RADNIČKI NIŠ : PARTIZAN 0:1 (0:0)

STADION “ČAIR” NIŠ GLEDALACA oko 8 000 SUDIJA: Aleksandar VASIĆ (glavni), Dejan PETROVIĆ, Dejan POTOČAN (pomoćne sudije) Darko SAVOVIĆ (četvrti sudija), Majo VUJOVIĆ, Robert KIŠ-ČEPEGI (dodatne sudije) ŽUTI KARTONI: Radoš Bulatović, Đuričković, Aleksandar M. Jovanović (Radnički), Jovanović, Gogua, Jevtović, Bogosavac, Brašanac (Partizan) STRELAC: Ilić u 60. minutu (Partizan).

RADNIČKI NIŠ: Aleksandar S. Jovanović, Miloš Petrović, Radoš Bulatović, Lakić-Pešić, Darko Bulatović, Bogdanović (od 87. min. Aleksa Jovanović), Marjanović, Đuričković, Aleksandar M. Jovanović, Apostolović (od 63. min. Todorović), Mrkić.

PARTIZAN: Šaranov, Bandalovski, Gogua, Jovanović, Bogosavac, Brašanac, Everton (od 50. min. Jevtović), Ilić (od 86. min. Vlahović), Stevanović, Kosović, Mihajlović (od 82. min. Golubović).

S. Mirković

SPECIJALNA OLIMPIJADA: Državno prvenstvo u stonom tenisu održano u Leskovcu

Danas se u SRC Dubočica u Leskovcu održava Državno prvenstvo Specijalne olimpijade Srbije u stonom …