Futsaleri Kalče zaustavljeni u četvrt finalu Kupa Srbije

Futsaleri Kalče ispali su u četvrtini finala Kupa Srbije od ekipe Novog Pazara koji je u Nišu slavio sa 5:4.

Prvu priliku da dodje do vođstva imala je ekipa Kalče u 3. Minutu kada je Nikola V. Stanković oduzeo loptu Sadoviću, predriblao i Cvetanovića ali je golman Rašljanin blagovremeno istrčao i isekao njegov šut. Dva minuta kasnije viđena su dva potpuno nova tima na parketu,a usledio je i prvi tajm-aut . Igra je postala dinamičnija i brža ulaskom novih igrača. Šesti minut doneo je i prvu priliku “plavih” da ugroze gol domaćina. U prilici se našao Micić, ali je Đorđević bio siguran na golu. Nakon duplog pasa Karišika i Redžovića, loptu je blokirao Janković i sprečio novu opasnost po gol Kalče. Loptu je iz korner pozicije poslao Ristić, a Janković nije uspeo lepo da je zahvati, čime je prokockana još jedna dobra šansa za domaćina u 9.minutu meča. Igrao se 11.minut meča a obe ekipe su pomalo spustile tempo. Ipak, više su se u prilici za golove našli gosti iz Novog Pazara ali je Đorđević upisao neverovatne intervencije.
On međutim nije uspeo da odbrani snažan šut Nikole Micića koji je završio iza njegovih leđa. Trinaesti minut doneo je novo vođstvo za sve više raspoložene goste. Ovoj puta Cvetanović je sa skoro polovine terena poslao loptu do Mutavdžića koji je loptu samo preusmerio u suprotan ugao golmana Đorđevića – 0:2. Bez izglednijih prilika igralo se u nastavku a gosti su do novog vođstva stigli već u 15.minutu preko Vukadinovića koji je iskoristio nepažnju domaćina i ponovo zatresao mrežu.

Nekoliko sekundi kasnije Nišlije su uspele da ublaže rezultat na 1:3 preko Miljkovića ali njihova radost nije trajala dugo. Prekinuo je samo par sekundi kasnije, već u sledećem napadu Pazara ponovo Micić, ovog puta na asistenciju Vukadinovića za velikih 1:4. Minut ipo pre kraja prve deonice igre domaći su uspeli ponovo da smanje prednost. Asistent je bio iskusni Živadinovič koji je lepo usposlio Stankovića, a ovaj rutinski savladao Rašljanina za 2:4. Sa tim rezultatom otišlo se put svlačionica na kratku pauzu.

Gosti su krenuli silovito već od prvog minuta drugog poluvremena, iskosa je šutirao Radetinac ali je lopta prošla pored leve stative golmana Kalče. Minut kasnije pokušao je Miloš Đorđević da na suprotnoj strani donese promenu rezultata ali ni ta šansa nije realizovana. Lopta je pogodila Sadovića u ruku pa su domaći imali novu priliku da se rezultatski približe rivalu, ali je slabo šutirao Stanković. Igrao se 27.minut a ponovo je u centru pažnje bio golman domaćih. Briljirao je sjajnim odbranama šuteva Pazaraca koji su u naletu zapretili dva puta uzastopno. Najpre je Cvetanović izašao jedan na jedan sa njim i snažno šutirao a Đorđević je hrabrim istrčavanjem sprečio novi gol u svojoj mreži. Odbijena lopta našla je Sadovića ali je i iz ovog duela Milan Đorđević izašao kao pobednik. Ali kako kaže naš narod “Nijedno dobro delo ne prođe nekažnjeno” pa se tako već nakon izvedenog prekida ponovo tresla mreža Nišlija, u listu strelaca se još jednom upisao Vukadinović – na semaforu je sada stajao rezultat  2:5. U 30.minutu Karišik je bio kreator nove pretnje po gol niške ekipe, srećom lopta je samo proletela pored stative.

Par minuta kasnije Nišlije su iz brzog kontra napada došle do smanjenja vođstva Pazaraca, lep pas Ristića do  Miljkovića za 3:5 na semaforu. Od trećeg gola domaći su još hrabrije krenuli ka golu gostiju a prilike su se ređale jedna za drugom… Ipak, nedostajala je završnica. Možda i najbolju priliku da još jednom zatrese mrežu Rašljanina imao je Đorđević u 35.minutu ali je definitivno sreća bila na strani plavih. Njegov šut stigao je samo do stative, odakle se odbio ponovo ka sredini terena i igra je nastavljena bez promene rezultata. Karišik je promašio stopostotnu šansu da u 37.minutu Pazar ponovo rezultatski pobegne od svojih rivala, međutim promašio je prazan gol pogodivši samo stativu, a onda je nakon nedozvoljenog starta nad Đorđevićem zaradio šesti faul za svoju ekipu. Domaći su to iskoristili na najbolji mogući način i preko Nikole D. Stankovića postigli još jedan gol – 4:5.

Nikola V.Stanković napravio je dar-mar na sredini terena kada je predriblao dvojicu igrača Pazara, zatim izašao na megdan golmanu Rašljaninu koji ga je odorio nakon čega je sudija dosudio penal. Kazneni udarac izveo je drugi Nikola Stanković ali ovog puta dvostruki strelac Kalče šutirao je pravo u golmana Novog Pazara, 50 sekundi pre kraja meča. Ponovo je Stanković 19 sekundi pre kraja imao priliku da sa 9 metara dođe do rezultatskog egala i eventualnih produžetaka ali ponovo je ishod bio isti.

Novi Pazar je na kraju slavio sa 5:4 i prošao u narednu rundu takmičenja. Kalču za vikend očekuje okršaj sa najtrofejnijim srpskim klubom Ekonomcem u okviru 17.kola Prve lige Srbije.

KMF Kalča – KMF Novi Pazar 4:5 (2:4)

Hala “Čair”, Niš, gledalaca: 300, sudije: Damir Radović, Vladan Radulović, Bratislav Jović. Delegat: Vladan Miladinović (Blace), strelci: 0:1 – Micić (11.min), 0:2 – Mutavdžić (13.min), 0:3 – Vukadinović (15.min), 1:3 – Miljković (15.min), 1:4 – Micić (16.min), 2:4 – Stanković (18.min), 2:5 – Vukadinović (27.min), 3:5 Miljković (33.min), 4:5 – Stanković (38.min), kartoni: Nikola V. Stanković, Ilić (KMF Kalča).

KMF Kalča: Đorđević, Nikola D. Stanković, Miloš Đorđević, Ilić, Matejev; Pavlović, Janković, Ristić, Živadinović, Miljković, Ivečić, Nikola V. Stanković.

KMF Novi Pazar: Rašljanin, Redžović, Radetinac, Sadović,  Mutavdžić; Vukadinović, Cvetanović, Stanišković, Mujović, Mušović,Karišik, Micić.