”Dubočica” ubedljiva protiv ”Želje” u derbiju ”južne pruge”

”Vukovi” su sinoć, na ”Čairu” rutinski savladali podmlađenu ekipu domaćina sa 42:28, poluvreme 22:15.

”Železničar” je ”Dubočici” parirao samo u prvih 15-ak minuta susret, kada, posle serije golova, Leskovčani stvaraju osetnu razliku i na odmor odlaze sa zavidnom prednošću. U nastavku, neiskustvo domaćina, koji do polovine drugog poluvremena postiže sam dva gola, uzima danak. ”Vukovi” istovremeno povećavaju prednost, iako je trener Pejčić šansu pružio i igračima sa manjom minutažom. Na kraju 42:28, uz sedam pogodaka Mihajla Stamenkovića, koji je u ”Dubočici” bio najefikasniji.

Leskovački Arkusligaš tako je zabeležio treću pobedu i sa 6 bodova, trenutno zauzima drugu poziciju, sa dva boda zaostatka u odnosu na Partizan.

U narednom kolu, ”vukovi” dočekuju tim Mokre Gore.