Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Derbi sezone i fudbalski praznik danas u Mrštanu pred 2.000 zaljubljenika u najvažniju sporednu stvar na svetu.

Dubočica i Radnički odigrali su meč bez pobednika koji je završen rezultatom 1:1.

Dobar fudbal u derbiju, borbem prštalo je na sve strane. Utakmica koja je mogla da zadovolji ukuse oko 2.000 ljubitelja fudbala koliko ih se ovog popodneva sjatilo u Mrštane, u Sportski centar Orion.

Šteta što prelepom fudbalskom ambijentu i utakmici na nivou višem od srpskoligaškog nivoa, nije dorasla sudijska trojka na čelu sa Aleksandrom Vukadinovićem iz Niša. Izgledalo je čudno otkud sada sudija sa Prve lige kada je duel ovih rivala u Pirotu sudio sudija sa liste Srpske lige Istok, a na kraju je možda i jasno zašto je Vukadinović poslat u SC Orion. A poslali su ga da se – obruka.

Domaćin smatra da je drastično oštećen u 40. minutu kada je sudijska trojka izazvala buru nezadovljstva i na klupi Dubočice ali i na tribinama. Uz desnu aut liniju, neposredno ispred novinarske lože, duel dvojice igrača. Jedan od aktera bio je Miodrag Kamenović koji je već ranije dobio prvi žuti karton. Kamenović je s leđa držao igrača Dubočice, povukao ga s leđa za dres, ali to za sudiju Vukadinovića i njegovog pomoćnika Todorovića nije bio klasičan slučaj za šut karton. Time su prekršena Pravila fudbalske lige, a domaći tim drastično oštećen u jednoj od najvađnijih utakmice godine. Čak i oni koji iz Pirota zajedničkim snagama vode kampanju „drž’te lopova“ ne mogu da pobiju činjenicu da sat vremena sa igračem manje u derbiju značilo jednu potpunu drugačiju utakmicu.

Sudiji Vukadinoviću na dušu i crveni kartoni iskusnih Dojkića i Milića koji su na kraju bili akteri tuče u gužvi koja je nastala nakon nekoliko grešaka sudijske trojke koja je propustila da sankionište nekoliko faulova što je ionako nervoznu utakmicu dovelo do usijanja, tačke pucanja pa i rvačkih zahvata i tuče na terenu.

A u derbiju Dubočica bolji rival gotovo svih 90 minuta. Taktički dominantna, igrački i tehnički jača Dubočica je češće imala loptu u svom posedu, stvarala prilike, ali ni sreća ove subote nije bila saveznik Leskovčana.

Počelo je prilikama Predraga Šorševića u 4. i Dušana Savića u 6. minutu. Kazna je stigla na drugoj strani gde je Radnički i bez šanse stigao do gola. Petrov je lepo prošao po desnoj strani, idealno uposlio Adžibabu koji je neometan, sa 16-17 metara preciznim udarcem zatresao mrežu domaćina.

Domaćin se nije predavao. U 23. minutu stopostotna prilika za Stojeva koji je posle centaršuta Đorđevića, sam sa 6-7 metara promašio ceo gol. U 28. minutu umalo izjednačenje: u pravom malom karambolu loptu je na kraju udario Ivan Milić, ali je ona prohujala tik pored stative. Do odmora prilike i za Ljubenovića i Petrovića, ali izjednačenja nije bilo.

U nastavku još bolja igra domaćina koji je krenuo u silovit juriš ka golu Piroćanaca. Rizik umalo nije kažnjen u 47. minutu kada je Nemanja Mančić mogao da pokuša da kazni nesmotrenost odbrane, pokušao iz daljine da lobuje golmana Stankovića, ali je lopta završila pored gola. Minut kasnije prilika za Stojeva na drugoj strani, ali je lopta samo okrznula prečku gola Radničkog.

U 53. minutu izjednačenje. Slobodan udarac sa desne strane izveo je Petrović, najviši u skoku i najsnalljiviji u šesnaestercu Radničkog bio je Predrag Đorđević koj je glavom poslao loptu iza leđa danas raspolođenog golmana Markovića.

Do kraja prave igre i nije bilo. Puno prekida, seckanja, ležanja i previjanja na terenu, uz mnogobrojne prekide nisu dozvolili igračima vodećih timova na tabeli da pokušaju da se izbore za promenu rezultata.