Druga pobeda Nišlija u plej-ofu Super lige

Fudbaleri Radničkog savladali su ekipu Javor-Matisa sa 2:0 u 3.kolu Plej-ofa Superlige. Golove za Radnički postigli su Radoš Bulatović i Rijota Noma.

Meč je odigran pred nezapamćeno malim brojem gledalaca na Čairu, tek 500 ljudi posmatralo je utakmicu koja je imala imperativ pobede za nišku ekipu.

U dvadesetom minutu prvi gol za Nišlije postigao je štoper Radoš Bulatović. Prekid je izveo Travančić a golman gostiju nespretno je reagovao, uhvativši loptu koja mu je nakon toga ispala iz ruku, što je iskoristio Bulatović koji se našao u pravo vreme na pravom mestu. Nišlije su potom smanjile pritisak i usporile tempo pa se sa minimalnom prednošću domaćina otišlo na kratku pauzu.

Drugo poluvreme donelo je još nekoliko neiskorišćenih šansi na obe strane, ali se ponovo tresla mreža Javora i to u 67.minutu, kada je Noma sjajno šutirao pod prečku Đogatovića i svojim prvencem overio pobedu Meraklija. Mogao je Radnički i do trećeg gola, a Noma do drugog na svom kontu, ali sreća je bila na strani Ivanjičana, Japanac je sa ivice peterca šutirao visoko preko, u tom trenutku, praznog gola. Ovaj rezultat doneo je Nišlijama nova 3 boda, upisana je druga pobeda u plej-of fazi takmičenja.

Radnički se revanširao Javoru za poraz iz regularnog dela sezone, te će na krilima jučerašnje pobede putovati na megdan Napretku u Kruševcu, meč igra se u nedelju 7. maja od 17 časova.

Radnički je sada na 5.poziciji tabele SLS sa 28 bodova.

S.Mirković

SPECIJALNA OLIMPIJADA: Državno prvenstvo u stonom tenisu održano u Leskovcu

Danas se u SRC Dubočica u Leskovcu održava Državno prvenstvo Specijalne olimpijade Srbije u stonom …