DERBI JUGA LESKOVČANIMA Zdravlje – Konstantin 85:82

Košarkaši Zdravlja savladali su niški Konstantin u komšijskom derbiju odigranom u Leskovcu.

Duel Leskovčana i Nišlija odigran je pred oko 1.000 ljubitelja košarke, a završen rezultatom Zdravlje – Konstantin 85:82 (19:26, 26:15, 27:24, 13:17).

Posle početnog vođstva domaćina u 1. minutu (4:3), Nišlije su podigle nivo igre i prvu četvrtinu rešile u  svoju korist rezultatom 19:26.

U drugoj četvrtini potpuno drugačija slika na terenu, a Leskovčani nošeni podrškom sa tribinama prave rezultatski preokret i odlaze na odmor sa 4 poena prednosti – 45:41.

U nastavku velika borba na terenu, u kojoj domaćin nije dozvolio gostu da pređe u vođstvo, a u jednom trenutku Zdrablje je imalo i 9 poena prednosti (27. minut 65:56).

U poslednji period Leskovčani su ušli sa 7 poena prednosti (72:65), a tri minuta pre kraja imali i velikih 10 poena “viška” – 82:72. Nišlije se nisu predavale, u poslednjem minutu krenuli su na sve ili ništa. Zahvaljujući čak 6 promašenih slobodnih bacanja Jovanovića, Čvorovića i Ljubenkovića ekipa Konstantina je uspela da smanji prednost domaćina na konačnih 3 poena razlike.

ZDRAVLJE LESKOVAC: Ljubenković 17 (6 skokova, 5 asistencija, indeks 25), Tešanović 8, Čvorović 20 (10 skokova, indeks 23), Andrejević 14 (6 skokova, indeks 25), Mijajlović, Ristić, Dojčinović, Tešović 9 (5 skokova, 4 asistencije, indeks 16), Jović 1 (3 skoka), Stojković 5 (5 skokova), Jovanović 11 (3 skoka, 3 asistencije, indeks 12), Stojiljković.

OKK KONSTANTIN: Filipović 18 (3 skoka, 3 asistenncije, indeks 19), Vuletić 4 (4 skoka), Bjelak 12 (8 skokova), Đorđević 12 (6 skokova, 6 asistencija, indeks 16), Veličković 15 (5 asistencija, indeks 14), Mladenović 4, Đorđević, Stošić, Banduka, Ilić 2, Gudžić 13 (4 skoka), Spasov 2.