Bivši radnici “Interleminda” najavili ulične šetnje ako ne dobiju zaostale plate

Slide Background
Build & Design
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Nekadašnji radnici “Interleminda” traže isplatu zaostalih zarada za šta prema njihovim rečima postoje sredstva u iznosu od 400 miliona dinara na računu ofe firme.

Ukoliko stečajni upravnik “Interleminda” ne ispuni njihov zahtev, ukoliko država ne reaguje radnici su najavili organizovanje protestnih šetnji ulicama Leskovca.

Konferencija za medije održana je u prostorijama Demokratske stranke jer prema rečima Saše Milenkovića nisu mogli da dobiju prostor od lokalne samouprave, a nisu imali 10.000 dinara koliko je za korišćenje prostorija tražila Regionalna privredna komora.

-Stečajni upravnik je sredstva koja su dobijena prodajom dela firme rumunskom Terastilu oročio. Radi se o iznosu od 400 miliona dinara, za šta se dobija kamata u godišnjem iznosu oko 15 miliona dinara. Izmirena su potraživanja onih koji su u prva dva kruga poverioca, a sada, kada treba da se izmire radnici prestalo se sa isplatama. Ne znamo razlog za to, zbog čega se čeka sa izmirenjem obaveza prema radnicima? Inače, po radniku je dug nekih 350-400.000 dinara, a ima oko 120 radnika. Da se isplate svi radnici treba 30 miliona dinara. Mi tražimo da nas stečajni upravnik isplati, jer su ta naša potraživanja priznata. U protivnom ćemo radikalizovati proteste, jer nam ostaje samo ulica i šetnja da ostvarimo svoja prava – rekao je Saša Milenković, predstavnik Samostalnog sindikata.

Predsednik industrijskog sindikata Srbije Dragan Matić podržao je zahteve bivih radnika interleminda.

-Situacija u firmi je izuzetno složena i komplikovana. Ta situacija je nastala zbog maćehinskih odnosa republičkih institucija i nezainteresovanosti lokalnih samouprava koje su bile u Leskovcu. Mi smo imali ozbiljne razgovore sa pojedinicima iz vrha vlasti, oni su pokazali zainteresovanost za svu dokumenatciju koju smo mi njima prezentovali, ali izgleda da ta dokumentacija nije dovoljna za sudstvo i organe gonjenja. Prošlo je tri godine od tada, situacija je sve lošija… Ali, mislim i da građani Leskovca nisu pokazali neku zainteresovanost i solidarnost sa ovim ljudima koji godinama biju ovu bitku. U poslednjih par meseci postoje neke naznake da smo zainteresovali vrh ove države oličen u premijerki Ani Brnabić, te da bi se pokrenula neka aktivnost koja podrazumeva uključenje institucija u rešavanje problema – istakao je Dragan Matić.

Podršku radnicima „Interleminda“ pružili su odbornici Skupštine grada Leskovca Tomislav Ljubenović i Živojin Stefanović, koji je pozvao lokalnu samoupravu da se stavi na stranu radnika i da im pruži svu adekvatnu pomoć i da bude mnogo aktivnija u rešavanju ovog problema.

Stečajni upravnik Interleminfa Venceslav Cenić rekao je medijima da je u toku sudski spor između nekadašnjeg vlasnika „Interleminda“ i radnika kao manjinskih akcionara i dok se taj spor ne razreši sredstva o kojima se govorilo na konferenciji za medije ne mogu da budu aktivirana. Očekuje se da taj sport bude završen u narednih godinu dana.

Check Also

Školarci od petka na mini raspustu

Prolećni raspust ove godine doneće učenicima punih deset dana odmora “u komadu”, što će biti …

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *